İzolasyon Çeşitleri Nelerdir?

İzolasyon Çeşitleri Nelerdir?

İzolasyon bina ömrünü uzatmak, konfor sağlamak, çeşitli olumsuz hava koşullarına karşı binayı korumakla görevlidir. Özellikle bu tip özellik kazandırılan yapılar kar gibi soğuk hava şartlarında binaları koruma altına almaktadır. Ayrıca sadece kış aylarında değil, yaz aylarında da izolasyon  sağlar. Bu şekilde yaz aylarında binanın dışarıdan sıcaklık alması da önlenmiş olmaktadır. Pek çok yalıtım sistemi vardır;

Ses yalıtımı
Su yalıtımı
Isı yalıtımı
Tesisat yalıtımı
Yangın yalıtımı

gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Peki, tüm bunları tek bir boya ile sağlamak sizlere de çok cazip gelmiyor mu? Sıvı ısı yalıtım kaplama sayesinde sizler de tün bu yalıtım sistemlerini sağlayabilirsiniz.

İzolasyon Hangi Konularda Verimlilik Sağlıyor?

Enerji verimliliği söz konusu olduğunda akıllara izolasyon boya geliyor.
Isı yalıtımı sayesinde yaz ve kış aylarında faturalardan tasarruf sağlanıyor.
Binalar da insanlar gibi yaşlanmaktadır. Özellikle bina bakımı ve yalıtım sistemleri yapılmaz ise bu durumda bina adeta çürüyecek ve yaşlanacaktır. Depreme dayanıksız hale gelecek olan binaların demirlerinde çürüme meydana gelecektir. Bu sebeple yalıtım yaparsanız binanın bakıma da ihtiyacı olmaz.
Ses yalıtımı sayesinde gürültü kirliliği önlenmiş olur.
Binaların bu şekilde ömrü uzamakla birlikte aynı şekilde estetik açıdan da güzel görünmesi sağlanır. Boya tüpleri sayesinde sıvı ısı yalıtım kaplama istenilen renge boyanabilir.
Doğal afetlere ve iklim koşullarına bina daha dayanıklı hale gelir.

İzolasyon Malzemelerinden Beklenen Performans

Yalıtım sistemi için pek çok malzeme kullanılsa da sıvı ısı yalıtım kaplama boyalar ile tüm bu problemlerin önüne geçilmektedir. Bir yalıtım malzemesinden mekanik hasarlara karşı direnç göstermesini, ısı iletkenliğini, absorbeye ve yanmaya karşı direnci, ekonomik ve sağlık tehlikesi içermemesini bekler. Kullanılan çeşitli yalıtım malzemeleri aynı anda bu özellikleri taşımaz. Geleneksel olarak tercih edilecek olan yalıtım malzemeleri oldukça maliyetli olurken boyalar bu noktada tercih edilecek ekonomik bir seçenektir. Ekonomik olmasının yanında yüksek oranlarda tasarruf sağlayan sıvı ısı yalıtım kaplama malzemelerini sitemiz üzerinden inceleyerek hemen temin edebilirsiniz.

1 Response

Leave a Reply