KARTONPİYER ALÇISI

TANIM

İki duvar birleşimlerinde, sütun ve sütun başlarına, heykel yaıpmında, simetrik kabartmalarda, diğer tüm süsleme ve dekorasyon işlemlerinde kullanılır.

KULLANIM VE UYGULAMA

Temiz kabın içine önce su konulur daha sonra kartonpiyer alçısı suyun üzerine, su yüzeyi tamamen kapanıncaya kadar serpelenir. Alçının suyu emmesi için yaklaşık 2-3 dakika beklenir. Daha sonra mala veya el mikseri yardımı ile iyice karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir.
Hazırlanan harç mala ile önceden temizlenen kartonpiyer kalıplarına dökülür, kendir takviyesi ile alçı mukavemeti artırılır. Kalıba dökülen alçı 30-35 dakika içinde ısınmaya başlar. Isınma (sertleşme) süresi bitince kalıplar açılır. Kalıptan çıkartılan, dekoratif alçı 24 saat kurutulur.
Tavan ve duvar birleşim noktalarına yapıştırılmaya (takıma) hazırdır.
Yapıştırma (takım) amacı ile hazırlanacak  Kartonpiyer harcının, döküm aşamasında hazırlanan harca göre daha katı olması gerektiğinden, karışımda kullanılacak su miktarı azaltılmalıdır.
Takım yapılacak duvar zemini keser veya çekiç ile prüzlendirilirse uygulama sağlam olur. Su emme oranı: %40 Karışım miktarı: 5 kg alçı, 2,5-3 litre su Donma süresi: 15-20 dakika Basınç dayanımı: 100 kg f/cm² Kuru yüzey sertliği: 60 shore D Renk: Beyaz
UYGULAYICININ DİKKATİNE

Uygulama yapılacak ortam sıcaklığı en az +5 °C olmalıdır.
Kartonpiyer harcına başka hiçbir malzeme eklenmemelidir. Ancak, yapıştırma harcının donma süresini uzatmak için hazırlama aşamasında karışıma bir miktar  Saten alçı eklenebilir.
Karışım yapıldıktan sonra, harca su veya alçı eklenmemelidir.
AMBALAJ

Lamineli jüt torbalarda 30 Kg. % 2 TS EN 13279-1 / C1 / 8 Lifle güçlendirilmiş alçı elemanları için yapı alçısı

DEPOLAMA

Palet üzerinde en fazla 10 torba istiflenmelidir. Uzun süre beklenecekse istifler alt-üst yapılmalıdır.
Kapalı, kuru ve nemsiz bir ortamda palet üzerinde depolanması koşulu ile imalat tarihinden itibaren 4 ay içerisinde tüketilmelidir.
Koşullara uyulmaması ürünün niteliklerini bozar.

Nous comparons des choses entre elles et c’est à partir de cela que nous prenons souvent des décisions difficiles, donc il est nécessaire de préciser que le médicament Viagra. Mais piluledelibido.com n’est pas recommandé sans droit de consultation à l’aide du médecin, c’est souvent une alternative importante qui offre une alternative efficace.